Mentorski programi
Razvoj managementa prek dvosmernega prenosa znanja in izkušenj med našimi člani
Z namenom spodbuditi kroženje znanja in idej med našimi člani smo oblikovali Mentorski program. Predaja izkušenj v obliki dvosmernega odnosa, pri katerem tako mentor kot tudi mentoriranec pridobita novo znanje ali obogatita obstoječe, se je do sedaj izkazala za izjemno uspešno.
Priporočila in nasveti izkušenih so neprecenljiva popotnica, ki jo lahko podarimo mladim managerkam in managerjem na njihovi poklicni poti. Mladostna energija, želje in ideje mladih so poklon, ki ga mladi lahko vzajemno podarijo izkušenim vzornikom.
Medgeneracijsko povezovanje in stik med mlajšimi ter izkušenejšimi managerji kot nevidna nit povezujejo človeško družbo že tisočletja. To nit, na področju managementa v Sloveniji, predstavlja naš Mentorski program.
S projektom Mentorski program zasledujemo naslednje cilje:
- Razvoj slovenskega managementa.
- Dvosmerni prenos znanja in izkušenj med našimi člani.
- Udejanjanje temeljnega poslanstva združenja: »Z odgovornim voditeljstvom in strokovnim managementom do skupnega napredka.«
Mentorska mreža Sekcije managerk
Pokrovitelj Mentorske mreže
V mentorskih zgodbah Mentorske mreže smo v devetih letih združili več kot 200 mentorskih parov, zdaj pa v tek poganjamo že 10. generacijo.
Če želite izvedeti, katera znanja in veščine so potrebne za uspešno vodenje, vzpostaviti ravnotežje med kariernimi in osebnimi izzivi in o svojih dilemah pri vodenju spregovoriti z žensko, ki je v poslovnem svetu že uspela, potem ne spreglejte razpisa, izpolnite vprašalnik in se prijavite za mentoriranko v letos jubilejni generaciji Mentorske mreže.
Program je namenjen mladim managerkam, ki si želijo pridobiti dodatna znanja in nasvete s strani bolj izkušenih managerk.
Cilj in namen programa je spodbujati in podpirati managerke pri prevzemu vodilnega mesta in pri kariernih preskokih.
Program se zavzema tudi za večjo zastopanost žensk na vodstvenih položajih.
Članice delovne skupine za Mentorsko mrežo sekcije managerk so: Ani Klemenčič, Anuška Cerovšek Beltram, Barbara Čebohin, Mojca Kert in Maja Mandoska Kostić.
Letos junija je svoje mentorske zgodbe zaključila 9. generacija Mentorske mreže, v katero je bilo vključenih 40 managerk oziroma 20 parov. Kako je bilo na zaključnem srečanju v Celovcu, si oglejte tu.
Foto utrinki
Več fotografijSkupinsko mentorstvo
Jeseni 2024 bomo odprli razpis za 8. generacijo skupinskega mentorstva.
Jože Mermal - citat 2
"Verjamem, da s povezovanjem lahko okrepimo naš skupni potencial in da smo z vztrajnostjo lahko aktivni nosilci sprememb."
Jože Mermal
Pokrovitelj skupinskega mentorstva
Skupinsko mentorstvo omogoča prenos mentorjevih specifičnih znanj z določenega strokovnega področja na več mentorirancev hkrati. Edinstvenost te oblike mentorstva se kaže v tem, da se prek delitve izkušenj primarno osredotoča na razvoj posameznega strokovnega področja in sekundarno na razvoj posameznika.
Ključne prednosti skupinskega mentorstva so prenos specifičnih znanj in vsebin, izmenjava raznolikih mnenj in stališč znotraj mentorske skupine, preplet vrstniškega in »običajnega« mentorstva, večja izpostavljenost in možnost posrednega poslovnega mreženja ter vsebinska podpora tako s strani mentorja kot so-mentorirancev.
Letos spomladi se je zaključila 7. generacija skupinskega mentorstva, v kateri je 5 odličnih mentorjev delilo svoje znanje in izkušnje s svojimi mentoriranci. Vsak mentor je imel v svoji skupini 7 mentorirancev.
Letos jeseni zaženemo novo, že 8. generacijo skupinskega mentorstva.