Osrednji managerski dogodek leta
Kdaj? 26. in 27. september 2024
Kje? GH Bernardin, Portorož
Uradne prijave so zaključene, vendar se lahko v primeru dodatnih vprašanj, prošenj ali želja še vedno obrnete na nas preko e-pošte: info@zdruzenje-manager.si.
Kotizacija za člane ZM je 540 evrov + DDV, za nečlane pa 790 evrov + DDV.
Priporočamo, da si čim prej rezervirate tudi prenočišče.
Tradicionalni Managerski kongres velja za enega najpomembnejših in najodmevnejših poslovnih srečanj managerjev v naši državi, saj udeleženci na njem razpravljajo o aktualnih poslovnih in družbenih temah.
Ker je Slovenija je na globalni lestvici konkurenčnosti, ki jo vsako leto pripravlja švicarski inštitut IMD, padla za štiri mesta in se med 67 državami neslavno uvrstila na 46. mesto, bo letošnji kongres zaznamoval razprava o konkurenčnosti, na kateri bomo iskali rešitve:
- Kako krivuljo konkurenčnosti obrniti navzgor in kako z jasnim načrtom in povezovanjem, sodelovanjem radikalno dvigniti življenjski standard v Sloveniji.
- Kako premostiti nacionalno razdvojenost, ki spominja na nesmiselne skrajnosti iz zgodovine in zgodbo o Romeu in Juliji.
- Kako naj država poskrbi za ambiciozno vizijo in strategijo razvoja države in gospodarstva in omogoči stabilno, predvidljivo in konkurenčno poslovno okolje.
In kako do preboja in prepotrebnega dviga in razvoja? O tem bo spregovorila osrednja gostja letošnjega kongresa. Z nami bo Tanja Schindler, mednarodno priznana strokovnjakinja za opolnomočenje posameznikov in organizacij, da ponovno prevzamejo nadzor nad svojo prihodnostjo.
Tanja Schindler: »V šoli smo se učili vse o preteklosti, nihče pa ni pojasnil, kako si predstavljati in kako upravljati prihodnost Nihče nas ni poučil, da je prihodnost prostor, ki ga je treba oblikovati, in ne čas, na katerega čakamo. Ko enkrat sprejmemo ta prostor, se lahko naučimo obvladovati negotovost in aktivno oblikovati prihodnost, kar je ključno za uspeh vsakega podjetja.«
Tanja Schindler je predsednica Združenja profesionalnih futuristov in letošnja govornica Svetovnega gospodarskega foruma (WEF), ustanoviteljica in poslovodna direktorica podjetja Futures2All, ki svetuje in pomaga podjetjem do trajnostne transformacije, kot strokovnjakinja za strateško predvidevanje z več kot desetletno kariero pa svetuje Evropski komisiji in pri tem poudarja pomen inovacij, transformacij in strategij, usmerjenih v oblikovanje prihodnosti.
Kdo bo še z nami?
Jan Stráský, OECD
Jan Stráský je senior ekonomist in vodja oddelka za Slovenijo pri OECD v Parizu, doktoriral je iz ekonomije na Univerzi v Oxfordu, magistriral iz ekonomije in filozofije na Karlovi univerzi v Pragi, delovne izkušnje in nove modrosti pa nabiral na Mednarodnem denarnem skladu, v Češki narodni banki, Deutsche Bank in Evropski centralni banki. Ukvarja se z vključevanjem strukturnih politik, makrofinančnimi povezavami in bančništvom, pri delu pa se osredotoča na Slovenijo in njene izzive.
Tibor Mérey, BCG
Tibor Mérey, managing direktor in partner pri Boston Consulting Group (BCG), je globalni vodja za operacije BCG Web3, IoT in razširjeno resničnost, ki so del BCG-jeve globalne prakse GenAI. Prispeval je k več kot 250 projektom umetne inteligence in več kot 1400 projektom transformacije z umetno inteligenco. Je tudi del BCG X, tehnološke veje BCG, ki se osredotoča na inovativne rešitve za spodbujanje digitalne transformacije in poslovne rasti.
Renata Salecl
Slovenska mednarodno uveljavljena filozofinja in sociologinja, znanstvena svetnica na Inštitutu za kriminologijo pri Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani, profesorica na slovenskih in tujih univerzah, izredna članica Slovenske akademije znanosti in umetnosti, kjer je načelnica Oddelka za družbene vede.
Matjaž Han
Minister za gospodarstvo, turizem in šport, na šestih zaporednih volitvah izvoljen za poslanca Državnega zbora Republike Slovenije, kjer je od leta 2013 vodil poslansko skupino Socialnih demokratov. V dveh mandatih je bil predsednik Odbora za gospodarstvo Državnega zbora. Bil je dolgoletni direktor družinskega podjetja.
Aleš Vičič
Poslovni in športni psiholog, ki je bil več kot 20 let eden vodilnih strokovnjakov za psihološko pripravo športnikov v Sloveniji. V tem času je svetoval več kot 400 slovenskim in tujim športnikom ter trenerjem, od tega 150 vrhunskim in 60 olimpijcem. Ves čas je strokovno znanje delil tudi ljudem iz drugih zahtevnih poklicev, sedaj pa je izkušnje v celoti prenesel v poslovni svet in svetuje ključnim kadrom v poslovnem okolju.
Splošni pogoji poslovanja Združenja Manager
V primeru plačljivih dogodkov je skrajni rok za morebitno brezplačno odjavo 7 delovnih dni pred dogodkom. Odjava mora biti pisna.
Če se prijaviteljica ali prijavitelj od dogodka odjavi od 6 do 3 delovne dni pred dogodkom, ZM upravičeno zaračuna administrativne stroške v višini 30 odstotkov kotizacije.
Če se prijaviteljica ali prijavitelj od dogodka odjavi manj kot 3 delovne dni pred dogodkom oziroma se iz kakršnega koli razloga dogodka ne udeleži in se od dogodka ne odjavi skladno z določili tega odstavka, ZM upravičeno zaračuna celotno kotizacijo.